България 24.06.2020 19:41 Снимка: ДНЕС+
Манев: Ако Узунов е писал мотивите на Радев за Закона на МВР, те губят стойност
Ако мотивите към ветото на президента за Закона на МВР са писани от Пламен Узунов, то те губят стойността си. Това каза пред БТВ депутатът от ГЕРБ Маноил Манев.
„Забележете – същият този секретар е бил министър на вътрешните работи. Представяте ли си как са назначавани началници, директори на дирекции, на онази служба, за която той е писал мотивите на президента за Закона за МВР?“, коментира Манев.
На въпрос кое има повече тежест – есемесите с подател Prezident- Pl.Uz или последните скандали около властта, включително и твърденията на бизнесмена Васил Божков, че е давал подкупи на управляващите, Манев отговори:
„Това са неща, които са защитна реакция на хора, които трябва да отговарят за онова, за което ги пита държавата. Защото прокуратурата по законите и конституцията на тази страна е държавният обвинител. Тя не е обвинителят на Президентството, на Министерския съвет… Тя е обвинителят на държавата и тя защитава по закон интересите на държавата“./БТВ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Всички плажове са в отлично състояние, Северното Черноморие е готово за летния сезон
- 19:26 Люис Хамилтън не мисли за отказване: Ще ме гледате още доста време
- 19:18 Най-старият документ в Държавен архив - Видин е карта на река Дунав от 1726 година
- 19:11 Бившата на Илон Мъск: Той има 10 000 лазера в космоса
- 19:04 ЕС премахва митата върху азотните торове
- 18:57 Хеопсовата пирамида е проектирана да устоява на земетресения
- 18:49 Експлозия в нефтохимически завод в Унгария, има загинал и ранени
- 18:42 Дъждове и гръмотевици: Нестабилно време за абитуриентите в цялата страна