Македонският премиер пристига на официално посещение у нас
България 23.03.2005 11:12
По покана на премиера Симеон Сакскобургготски на официално посещение днес у нас пристига министър-председателят на Македония Владо Бучковски. Визитата е в контекста на засиления балкански диалог, един от основните приоритети във външната политика на правителството. Тя е и в отговор на официалното посещение на премиера Симеон Сакскобургготски в Македония през април 2003 г.
Програмата предвижда разговори на “четири очи” между двамата премиери и пленарни разговори между официалните делегации, след които Симеон Сакскобургготски и Владо Бучковски ще дадат съвместна пресконференция в Министерския съвет.
В рамките на двустранния диалог ще бъде обсъден българският опит в процеса на присъединяването към НАТО и ЕС. В македонската делегация, водена от премиера Бучковски, са включени министърът на националната икономика Фатмир Бесими, министърът на културата Благоя Стефановски и заместник-министърът на земеделието, горите и водните ресурси Санде Джамбазовски.
Това ще бъде първо официално посещение на македонския премиер у нас, след като встъпи в длъжност през декември миналата година. Владо Бучковски беше в София за подписването на Тристранния меморандум за изграждането на петролопровода Бургас-Вльора в края на миналата година, както и за Международния старт на инициативата “Десетилетие на ромското включване 2005-2015 година”, който беше даден на 2 февруари 2005 г. В рамките на посещението си у нас, министър-председателят на Македония Владо Бучковски ще има среща с председателя на Народното събрание Борислав Великов и с президента Георги Първанов, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.
Програмата предвижда разговори на “четири очи” между двамата премиери и пленарни разговори между официалните делегации, след които Симеон Сакскобургготски и Владо Бучковски ще дадат съвместна пресконференция в Министерския съвет.
В рамките на двустранния диалог ще бъде обсъден българският опит в процеса на присъединяването към НАТО и ЕС. В македонската делегация, водена от премиера Бучковски, са включени министърът на националната икономика Фатмир Бесими, министърът на културата Благоя Стефановски и заместник-министърът на земеделието, горите и водните ресурси Санде Джамбазовски.
Това ще бъде първо официално посещение на македонския премиер у нас, след като встъпи в длъжност през декември миналата година. Владо Бучковски беше в София за подписването на Тристранния меморандум за изграждането на петролопровода Бургас-Вльора в края на миналата година, както и за Международния старт на инициативата “Десетилетие на ромското включване 2005-2015 година”, който беше даден на 2 февруари 2005 г. В рамките на посещението си у нас, министър-председателят на Македония Владо Бучковски ще има среща с председателя на Народното събрание Борислав Великов и с президента Георги Първанов, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
- 14:21 Министерството на финансите публикува на сайта си законопроекта за държавния бюджет за 2026
- 14:13 НЗОК хареса предложението на държавата за парите за здраве за 2026 г.
- 14:05 Цигарите поскъпват от август
- 13:57 КЗК започна проучване за високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2 на Летище „Васил Левски“
- 13:49 Преполовен Мондиал 2026: Картината за елиминациите и класирането на третите отбори
- 13:42 Лукашенко спря ретранслаторите на границата с Украйна
- 13:36 ООН: Горещата вълна в Европа е цената, която плащаме за замърсяването с изкопаеми горива