Македонците и сърбите ползват най-евтиния ток в региона

България 22.08.2007 12:44

Македонците, сърбите, албанците и българите имат най-ниски цени на тока, пише македонският вестник "Време", като се позовава на анализи на чуждестранна енергийна агенция, но без да я назовава.

Цените на електричеството в Македония и Сърбия са най-ниските в региона, сочат анализите на енергийната агенция. Цената на електричеството в Македония дори е по-ниска от тази в Сърбия миналата година. Средната цена на електроенергията в Македония е 3,95 евроцента за киловатчас, а в Сърбия - 4,84 евроцента, пише БТА, като се позовава на македонското издание.

Германците, британците, португалците и италианците имат най-скъпото електричество в Европа, докато македонците, сърбите и албанците имат най-ниските цени на тока, посочва "Време".

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355