„Лидер” и „Новото време” представиха във Варна част от кандидатите си за евродепутати

България 30.05.2009 16:53

Водачът на листата за кандидатите за евродепути на „Лидер” и „Новото време” Емил Кошлуков заяви днес във Варна при представянето на част от мераклиите за Европарламента, че е поискал среща с полския посланик у нас Анджей Папиеж по повод отвлечените деца от Асеновград в Полша дете.

Кошлуков е помолил посланика на Република Полша да се срещнат при първа възможност. Въпреки натоварената си програма около кандидатурата му за депутат в ЕП, той изрази желанието си да получи повече информация и яснота за постъпките на служителите на посолството в създалата се ситуация и скорошното решаване на проблема. Пред журналисти той представи останалите си колеги, който посетиха морската столица – Алина Добрева, Йордан Каменов и Красен Кралев.

По думите на Кралев варна е станала една от емблемите за търговия на гласове. По думите му това явление би довело до неприятни последици за България. Кралев заяви, че „Лидер” и „Новото време” ще влязат в открит двубой с тези хора. Той допълни, че борбата срещу корупцията трябва да започне точно с такава срещу купуването на гласовете по време на избори.


По-късно в зала “Европа” на Фестивалния комплекс се проведе среща с членове, симпатизанти и граждани на Варна. Пред присъстващите водачът на листата Емил Кошлуков призова българските избиратели да гласуват на 7 юни. „На евроизборите през 2005г. се отчете ниска избирателна активност, сега се очаква дори по-ниска”, заяви Кошлуков. По думите му, проблемът е породен от бездействието на управляващите, които за четири години не помогнаха на българите да опознаят функциите на Европарламента.

В краткото си експозе Христо Ковачки посочи, че му е омръзнало за българската икономика да вземат решения хора, които не са икономисти.

Йордан Каменов каза, че би искал да види промяната в България – такава, на каквато се надява от 20 години.
“Основното, което трябва да се каже на гласоподавателите, е да дадат гласа си за личности, а не за партии. Голяма част от законите в България – от забраната за пушене до финансирането на земеделските проекти, се решават в Брюксел.”, обясни още Кошлуков.
По думите му, България е един избирателен район в Европа и е важно кои 17 представителя ще бъдат изпратени, нека избирателите добре да разгледат листите с кандидати на партиите и добре да помислят за кого ще гласуват, призова още водачът.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355