България 25.07.2023 12:46 Снимка: ДНЕС+
Лекарят от катастрофата с линейка: Много от шофьорите не ни дават път
"Горе-долу съм добре, но 15-ина дни ще трябва да се възстановявам", каза за "Тази сутрин" по bTV лекарят, пострадал при тежък пътен инцидент в понеделник.
Катастрофата стана между Нова Загора и Сливен в района на село Гаврилово. Според полицията „Фолксваген Голф”, управляван от водач на 66 години, е застигнат и ударен от линейка, пътуваща от Нова Загора към Сливен. В линейката е превозван пациент. От пътното произшествие са починали водачът на лекия автомобил и пациентът.
"Бяхме с включени сигнали на линейката, превозвахме пациент с инфаркт и трябваше да се вместим в първия златен час. Мъжът в голям процент можеше да бъде спасен, ако я нямаше катастрофата. Аз бях отпред при шофьора, иначе вероятно нямаше да оживея.
Леката кола предприе рязка маневра и се престрои надясно, караше поне със 100-110 км/ч. Той не ни осигури път, препречи ни го. Няма толерантност и подготовка на другите водачи", допълни лекарят.
Според него два спешни екипа обслужват 32 села от Нова Загора до Стара Загора, както и участъка от магистралата от Стара Загора до Ямбол.
"За около 15 минути стигаме селата при нужда. И да има линейки, хора няма за обслужване на спешните пациенти. А и шофьорите не ни дават път, дали от непознаване на правилника или от друго - не знам", алармира докторът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:48 Тръмп заплаши с американски такси в Ормузкия проток при провал на сделката с Иран
- 14:37 Кюрасао взе и първа точка на световно с 0:0 от Еквадор
- 14:27 Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
- 14:16 Издирват туристка, тръгнала на преход в Пирин
- 14:05 Борислав Велков: Документите на НДК са подписвани от нелегитимен директор
- 13:53 Тримата работници на АПИ, пометени край Ботевград, остават в болница, единият е с опасност за живота
- 13:43 Треньорът на Швеция: Разочаровани сме
- 13:31 Венеция иска 50 евро входна такса за еднодневните туристи