Красимир Маринов-общински съветник: “Мисля, че “групата” ще бъде не по-малко от 17-18 човека.”

България 14.03.2002 11:06

Снощи се е провела среща на група “Център”? Вие самият присъствахте ли? Знаете ли нещо за решенията?
Присъствах и, бих могъл да кажа, че в известна степен, минавам за организатор на тази среща. Срещата беше за изясняване на позициите на общински съветници от различни политически формации под един наслов “Доброто на Варна”. Взехме решение да оставим “отворена врата” на така наречената група “Център” до неделя. Всички колеги, които биха искали да се присъединят и които, разбира се, изповядват тия идеи, които имаме ние, могат да го направят това. Отворено е! В понеделник ще последва нова среща на “Центъра” – вече с конкретно начертани перспективи за развитието на тази “група”.

А вярно ли е, че сте достигнали 14 гласа?
Вярно е. Това е факт, който може да бъде потвърден. Но, мисля, че “групата” ще бъде не по-малко от 17-18 човека.

А кои са новоприетите, нека така да ги наречем?
Към съществуващите 8-9 съветници, известни на варненци, се присъединиха и групата на БДС - “Радикали”с които, мисля, че имаме еднакви виждания за развитието на този град.
Бих искал да кажа, че основното е, че всеки си има своя политически етикет. Ние се събираме за проблемите на този град, проблеми, които би следвало да решаваме като общински съветници.
Вратата е отворена! Който иска да се присъедини, трябва да изповядва това, за което говорим помежду си.

Да очакваме ли някакви решаващи промени в ръководството на Общинския съвет? Например смяна на председателя на Общинския съвет?
Този въпрос засега не стои на вниманието на групата “Център”. Но примерно стоят въпроси с ръководството на комисиите към Общинския съвет, бордовете на общинските предприятия и т.н. Вие знаете, че те са доминирани изключително и само от “сини” общински съветници. Така че би следвало това монолитно “синьо” управление да има някакъв коректив.

ДНЕС +
CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.86322
TRY TRY 100 4.09174
USD USD 1 1.67337