България 04.03.2023 18:40 Снимка: ДНЕС+
Красен Кралев: Честит Тодоровден! На хиподрума във Виница се получи изключителен празник!
Бившият спортен министър спази традицията, като се присъедини към състезание по конна езда в родния си град
Кандидатът за народен представител от ГЕРБ-СДС Красен Кралев отбеляза Тодоровден подобаващо. Той се включи в празника, организиран на хиподрума във варненския квартал Виница. На събитието присъстваха и неговите колеги Славена Точева и Бранимир Георгиев, които също са кандидати за депутати от ГЕРБ-СДС от Варна.
Традицията повелява Тодоровден да се отпразнува с тържествено почитане на коня и надбягвания с коне – кушии. Оттук и названието на празника Конски Великден.
Ето какво написа бившият министър на младежта и спорта в своя профил във Фейсбук:
„Честит Тодоровден!
На хиподрума във Виница се получи изключителен празник!
Тодоровден, наричан също Тодорица, Тудорица и Конски Великден, е църковен празник, празнуван в съботния ден от първата седмица на Великия пост“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 10:48 Столичният квартал „Слатина” на бунт заради предстоящ строеж
- 10:41 Турци и азери искат рафинерията на Лукойл в Бургас
- 10:33 Правителството на Украйна уволни надзорния съвет на "Енергоатом"
- 10:27 Ключов бизнес партньор на Зеленски и бивш вицепремиер са замесени в афера за 100 млн. долара
- 10:19 Европейската комисия: България е застрашена от миграционен наплив
- 10:12 Тлееща заплаха под краката ни: Подземни пожари заплашват Балканите
- 10:03 С 60 устройства линейките и НСО си пускат зелено на светофарите в София
- 09:55 Руски военни блогъри пуснаха видеозапис: Войските ни навлизат в украинския град Покровск