България 27.01.2025 16:01 Снимка: ДНЕС+
Кметът Терзиев ще върне в СОС решението за спиране на нощния транспорт в София
Кметът на София Васил Терзиев ще върне решението за закриването на част от нощните автобусни линии за преразглеждане в залата на СОС, за да бъде отново дискутиран въпросът. Това съобщи Димитър Петров, столичен общински съветник от "Продължаваме промяната-Демократична България", цитиран от БНР.
След решението две от нощните автобусни линии в София бяха спрени, а останалите две работят само в петък и събота.
Според Петров до това се е стигнало заради ангажираността на 9 шофьори в нощните линии при недостатъчно водачи в градския транспорт.
Столичният градски транспорт не е за бедни, за неработещи, не е за тези, които не могат да си позволят автомобил, той е за всички. Той трябва да е удобство за всички в София. Да бъде редовен, бърз, удобен, чист, отбеляза Петров.
По думите му лека-полека разписанията на превозните средства се напасват и вече не се чака толкова, колкото преди време.
"Обществото и държавата смятат, че градският транспорт е нещо допълващо към личния автомобил, а трябва да е обратното. Процесът на подобряване трябва да е двустранен - подчерта Петров.
"Трябва и пътниците да пазят и да сигнализират, ако забележат нередност, допълни общинският съветник.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн