
България 23.11.2023 17:15 Снимка: ДНЕС+
Кирил Вътев няма да подава оставка, всичко на животновъдите било платено
Всичко, което е трябвало да бъде изплатено, ние сме го изплатили, каквото трябва, сме направили. Така земеделският министър Кирил Вътев коментира от курорта "Албена" днешния протест на животновъди в София, който започна от сградата на министерството и продължи към Министерския съвет.
„Проблемът е, че петима души искат да нарушим регламента на Европейския съюз. Ние не можем да нарушим този регламент, защото това води до санкции“, каза още министър Вътев.
Той допълни, че е направено всичко възможно, но протестиращите поставят невъзможни искания.
Нужен е нормален диалог, но е нужно от двете страни да има нормално мислене. Амбициран съм да не подавам оставка, коментира още Кирил Вътев.
Исканията на протестиращите, които бяха обявени и днес, са незабавно изплащане на парите по „де минимис“ и украинската помощ, връщане на старите ставки, които са намалени.
Министър Кирил Вътев е в курорта "Албена" за участие в единадесетия Национален агросеминар, организиран от Националната асоциация на зърнопроизводителите (НАЗ), който ще се проведе днес и утре в хотел "Maritim Paradise Blue". Темата на тазгодишното издание е "Устойчиво зърнопроизводство в условия на променящи се климат и пазари".
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.30722 |
![]() |
10 | 3.8214 |
![]() |
100 | 4.48586 |
![]() |
1 | 1.73821 |
Последни новини
- 13:57 БФС отряза два клуба за лиценз за следващия сезон
- 13:46 Скритите оптични тайни на Партенона
- 13:35 За първи път от 21 години: България загуби от Сърбия на ръгби
- 13:25 Взривове се чуват в индийската част на Кашмир, часове след подписване на примирието
- 13:14 Три медала за България на финалите на Световната купа по гимнастика във Варна
- 13:03 "Български морски флот" ще съди двамата моряци от "Верила", задържан с 300 кг. кокаин
- 12:53 Комични пропуски не спряха "Левски" срещу Черно море
- 12:41 След спирането на тока в Испания съмненията във възобновяемата енергия се завръщат