България 02.12.2022 15:57 Снимка: ДНЕС+
Кирил Петков: Не е редно Румен Радев еднолично да държи контрола върху службите
„В момента има дупка в законодателството. Не е редно президентът еднолично да държи контрола върху службите. Помня много добре как, бидейки министър-председател, нямах възможност да подменя нито един от шефовете на службите“. Това заяви Кирил Петков в Народното събрание.
Той обобщи, че „Продължаваме промяната” са искали МС да предлага шефовете на службите.
„Почти съм сигурен, че няма да ни приемат в Шенген декември месец, защото външните ни партньори не са доволни. Не мисля, че има гражданин, който да е доволен от нивото на справедливост. Голяма реформа трябва, но тя трябва да върви с отговорността на изпълнителната власт. Иначе кабинетът няма контрол върху службите, защото пълен контрол има само президентът в момента“ каза още той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:21 Шведска министърка дойде с бебето си на заседание на Съвета на ЕС
- 11:13 Откриха над 3600 кутии в тайници на лек автомобил на ТД Митница Варна
- 11:05 Иран предупреди корабите да използват само определените от него маршрути в Ормузкия проток
- 10:58 ООН предупреждава: Синтетичните наркотици се превръщат в опасна пандемия
- 10:50 Австралия ще затяга забраната за социални мрежи за деца
- 10:42 Епидемията от ебола в Конго се разраства, няма места в болниците
- 10:35 Работна група ще изготви предложения за решения за благоустрояването и чистотата във Варна
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб