България 14.05.2021 13:38 Снимка: ДНЕС+
Кирил Ананиев разказа, че и при предишния кабинет на Радев е имало натиск за уволнения
Ананиев отказал да уволни директорите на ключовите агенции НАП и „Митници“
Бившият министър на финансите Кирил Ананиев разкри, че още в първия кабинет на Румен Радев през 2017 г. е имало опит за смяна на шефовете на Националната агенция по приходите и Агенция „Митници“. Ананиев, който е дългогодишен финансов експерт, бе част и от служебния кабинет с министър-председател Огнян Герджиков от 27.01.2017 г. до 03.05.2017 г.
Натискът за смяната е дошъл лично от президента – и то в първия ден на служебния кабинет. Ананиев обаче не приел за добра идеята да се сменят специалистите, които отговарят за приходите в бюджета.
„Аз отказах и казах, че първо трябва да уволни мен. Но желанието на Радев да уволнявам доведе до напрежение“, обясни Ананиев.
„От желание да проведе честни избори, служебното правителство сменя... шефовете на НАП и „Митниците“. С какво това ще спомогне честния изборен процес? Кой даде на Радев кандидатурата на новия шеф на НАП, който живее в Дубай? Кой вкара в МВР учредителка на партията на Васил Божков...“, попита Тома Биков.
„Очевидно има нов коалиционен партньор, който в предишните избори не влезе в парламента, на следващите може да вземе повече гласове...“, каза Биков./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.11167 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.84741 |
TRY
|
100 | 4.00757 |
USD
|
1 | 1.68171 |
Последни новини
- 22:03 Хороскоп за сряда, 29 октомври 2025 г.
- 19:35 Дойче веле: Русия шпионира НАТО от ферибот, потънал преди 30 години?
- 19:26 Над 2,5 млрд. лв. ще бъдат инвестирани за развитието на икономиката във въглищните региони
- 19:18 БАД предлага идея: НОИ да изплаща еднаква базова пенсия на всички
- 19:11 ОС в Бургас прие предложението на кмета на града за филиал на минно-геоложкия университет
- 19:03 Първан Симеонов: Индексът на общественото напрежение е във фазата "трудно контролирани рискове"
- 18:54 Учени искат етикети върху шунката и бекона, продавани във Великобритания: Носят риск от рак!
- 18:46 Край за Ана-Шермин и Краси в "Ергенът: Любов в рая"