Катастрофа с кортежа на Любиша Георгиевски край Перник
България 04.10.2007 16:51
Двама души са ранени при катастрофа с пилотната кола на кортежа на председателя на Македонския парламент Любиша Георгиевски, научи БГНЕС. Няма опасност за живота им. При катастрофата няма пострадали от кортежа на македонската делегация, съобщиха от МВР. Пътен инцидент e станал днес около 15 часа в района на радомирското село Прибой. По това време е преминавал кортежът на председателя на Народното събрание на Македония Любиша Георгиевски.
По първоначална информация, лек автомобил “Опел Вектра” с бургаска регистрация, управляван от 38-годишния Г.С., македонски гражданин с постоянно местопребиваване в България, се движел по посока град Кюстендил. При неправилно изпреварване, навлязъл в лентата за насрещно движение и се е ударил в една от колите на НСО.
След това "Опел"-ът се завъртял и е ударил движещия се след него лек автомобил “Опел Астра” с кюстендилска регистрация. Нанесени са материални щети на част от автомобилите. Пострадал е водачът на вектрата, 38-годишният Г.С., който е със счупени ребра и натъртвания. Оказана му е първа медицинска помощ в МБАЛ “Р. Ангелова” Перник и е транспортиран в столично лечебно заведение. С контузии е и 31-годишен мъж, пътувал в "Астра"-та.
Група от дознатели при ОДП – Перник под ръководството на наблюдаващ прокурор от Районна прокуратура Радомир работи по случая. Предприети са съответните процесуални действия. /БГНЕС
По първоначална информация, лек автомобил “Опел Вектра” с бургаска регистрация, управляван от 38-годишния Г.С., македонски гражданин с постоянно местопребиваване в България, се движел по посока град Кюстендил. При неправилно изпреварване, навлязъл в лентата за насрещно движение и се е ударил в една от колите на НСО.
След това "Опел"-ът се завъртял и е ударил движещия се след него лек автомобил “Опел Астра” с кюстендилска регистрация. Нанесени са материални щети на част от автомобилите. Пострадал е водачът на вектрата, 38-годишният Г.С., който е със счупени ребра и натъртвания. Оказана му е първа медицинска помощ в МБАЛ “Р. Ангелова” Перник и е транспортиран в столично лечебно заведение. С контузии е и 31-годишен мъж, пътувал в "Астра"-та.
Група от дознатели при ОДП – Перник под ръководството на наблюдаващ прокурор от Районна прокуратура Радомир работи по случая. Предприети са съответните процесуални действия. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн