Катастрофа с кортежа на Любиша Георгиевски край Перник

България 04.10.2007 16:51

Двама души са ранени при катастрофа с пилотната кола на кортежа на председателя на Македонския парламент Любиша Георгиевски, научи БГНЕС. Няма опасност за живота им. При катастрофата няма пострадали от кортежа на македонската делегация, съобщиха от МВР. Пътен инцидент e станал днес около 15 часа в района на радомирското село Прибой. По това време е преминавал кортежът на председателя на Народното събрание на Македония Любиша Георгиевски.

По първоначална информация, лек автомобил “Опел Вектра” с бургаска регистрация, управляван от 38-годишния Г.С., македонски гражданин с постоянно местопребиваване в България, се движел по посока град Кюстендил. При неправилно изпреварване, навлязъл в лентата за насрещно движение и се е ударил в една от колите на НСО.

След това "Опел"-ът се завъртял и е ударил движещия се след него лек автомобил “Опел Астра” с кюстендилска регистрация. Нанесени са материални щети на част от автомобилите. Пострадал е водачът на вектрата, 38-годишният Г.С., който е със счупени ребра и натъртвания. Оказана му е първа медицинска помощ в МБАЛ “Р. Ангелова” Перник и е транспортиран в столично лечебно заведение. С контузии е и 31-годишен мъж, пътувал в "Астра"-та.

Група от дознатели при ОДП – Перник под ръководството на наблюдаващ прокурор от Районна прокуратура Радомир работи по случая. Предприети са съответните процесуални действия. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355