Каспийски нефт потича по тръбата Бургас-Вльора след три години
България 22.11.2007 12:20
Каспийски нефт ще се транзитира след три години по трасето на петролопровода Бургас-Вльора, съобщи Румен Николов, представител на компанията – инвеститор АМБО за България.
Днес две от страните, през които ще мине тръбата – България и Македония, подписаха двустранен протокол за определяне на граничният пункт Гюешево за входно-източна точка на нефтопровода.
Строежът ще стартира след около година, когато бъде изготвена Оценка за въздействието на проекта върху околната среда, обясни Румен Николов. /Lev.bg
Днес две от страните, през които ще мине тръбата – България и Македония, подписаха двустранен протокол за определяне на граничният пункт Гюешево за входно-източна точка на нефтопровода.
Строежът ще стартира след около година, когато бъде изготвена Оценка за въздействието на проекта върху околната среда, обясни Румен Николов. /Lev.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат
- 12:35 Партията на Васил Божков се саморазпусна
- 12:27 Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
- 12:11 Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас
- 12:08 Британският премиер Киър Стармър подаде оставка