Каспийски нефт потича по тръбата Бургас-Вльора след три години

България 22.11.2007 12:20

Каспийски нефт ще се транзитира след три години по трасето на петролопровода Бургас-Вльора, съобщи Румен Николов, представител на компанията – инвеститор АМБО за България.

Днес две от страните, през които ще мине тръбата – България и Македония, подписаха двустранен протокол за определяне на граничният пункт Гюешево за входно-източна точка на нефтопровода.

Строежът ще стартира след около година, когато бъде изготвена Оценка за въздействието на проекта върху околната среда, обясни Румен Николов. /Lev.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355