България 11.08.2021 11:37 Снимка: ДНЕС+
Карантинни хотели ще има и в София
„Предвид прогнозите за развитието на епидемичната обстановка в момента сме в процес на договаряне на хотели за карантинирани, включително и в София". Това зави министърът на туризма Стела Балтова по време на изслушването си в парламента. Тя припомни, че вече има такива хотели в „Албена“ и „Несебър“.
„КОВИД кризата промени начина на живот, начина на мислене, начина на поведение на милиони хора и бизнеси по света. Тотално промени икономиката на пътуването. Макар и със средносрочен и краткосрочен характер, целите имат преобладаващо стратегическо въздействие", допълни Балтова.
Служебният министър допълни, че има спешна необходимост от повишаване на имиджа на професиите в сектор „Туризъм“./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:10 Хороскоп за петък, 30 януари 2026 г.
- 19:37 Доналд Тръмп обеща да остави ноктите си дълги - в чест на най-големия си фен Ники Минаж
- 19:29 Вятърна енергия от небето: Китай тества летяща турбина
- 19:22 Reuters: Русия руши енергийната система на Украйна в разгара на зимните студове
- 19:15 Sky News: Ако Украйна загуби Славянск и Краматорск, целият източен фронт ще рухне
- 19:07 Бурята "Кристин" взе на най-малко четири жертви в Португалия
- 19:00 "Булката!" показва нов поглед към легендата за Франкенщайн
- 18:53 Инуитите в Гренландия се дивят на САЩ и Дания: Никой не притежава земята ни, тя се споделя