България 17.04.2021 20:07 Снимка: ДНЕС+
Кантарджиев се притеснява от всяко разхлабване на мерки
Всяко разхлабване на мерките ме притеснява, че може да доведе до повишаване на случаите. Спортните мероприятия и заведения най-много ме притесняват. Да бъде отложено пускането на публика и отварянето на нощните заведения, това заяви проф. Тодор Кантарджиев в ефира на Нова телевизия.
Според него моловете не са толкова рискови като места за пазаруване, а за събиране на много хора По думите му повече от 95 % от коронавируса у нас вече е от британския вариант.
3-та доза ще има само ако се получи бързо разпространение на щам, който има шанс да се промени. 2-рата игла увеличава защитата с 15 - 20 %. В понеделник министър Ангелов ще каже каква ще е позицията ни по казуса с AstraZeneca. Ако човек се разболее между двете дози на ваксините, не е необходимо да има втора, защото има имунитет, добави той./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:47 Правителството обмисля 75% обезщетение за майките, които се върнат по-рано на работа
- 11:35 Хамилтън получи наказание от няколко позиции за утрешния старт
- 11:24 34 ранени след като кемпер се вряза в колона от коли на магистрала в Германия
- 11:14 ЦСКА 1948 изцяло смени състава, но това не попречи за първа победа през сезона
- 11:03 Австрия е против присъединяване на Украйна към ЕС по бърза писта
- 10:51 Автомобил се вряза в гейпарада в Берлин – един загинал и 16 ранени
- 10:40 Заловиха бракониерски лодки с над половин тон черна мида край Варна
- 10:30 Кралска драма в Тура: Локомотива покори Алите, а Погачар за пети път ще кара в жълто в Париж