
България 12.10.2021 09:57 Снимка: ДНЕС+
Кандидатурата на Карадайъ цели максимална мобилизация, според Радев
Кандидатурата на г-н Карадайъ е "послание към своите избиратели, към членовете на своята партия и опит максимално да ги мобилизира". Така президентът и кандидат за втори мандат Румен Радев оценява последно заявилия се като негов опонент на предстоящите на 14 ноември избори.
"Мисля, че кампанията ще бъде нормална, ако избегнем войната с компроматите", заяви Румен Радев пред журналисти преди участието си в Годишната среща на бизнеса с правителството.
Картината на кораба "Вера Су"е олицетворение на порочния и разсипнически модел на управление до момента. Спрямо тази ситуация служебното правителство направи това, което прави изобщо - да се опита по някакъв начин да сложи нещата в ред, за да заработи държавата, уверен е Радев.
Почти едновременно с изявлението на държавния глава дойде и новината, че машинното отделение на кораба е пълно с вода, което на практика води до формалния извод, че корабът се води за потънал.
Служебният кабинет е действал в ситуация на липса на техническа, нормативна, организационна готовност от страна на държавата за спасяване по море, според Румен Радев. "Всички тези органи, изграждани с годините от предишните управляващи, с хора, назначени от тях, не бяха нито подготвени, нито организирани, нито имаше техника", заяви Румен Радев и допълни, че служебното правителство е овладяло тази криза въпреки това и въпреки съпротивлението на корабособственика./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09606 |
![]() |
1 | 2.25326 |
![]() |
10 | 3.85841 |
![]() |
100 | 4.00704 |
![]() |
1 | 1.65496 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи