България 23.07.2026 14:59 Снимка: БТА
Камион с пясък се преобърна на пътя Асеновград – Смолян
Товарен камион се преобърна тази сутрин на главния път Асеновград - Смолян, в района преди Чепеларе, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Инцидентът е станал в района на разклона за чепеларското село Дряновец, предаде БТА.
Тирът е превозвал пясък, когато при преминаване през завой е загубил устойчивост, поднесъл е и се е преобърнал на пътното платно.
Според първоначалните данни най-вероятната причина за произшествието е движение с несъобразена скорост спрямо пътните условия и особеностите на трасето. Районът е известен с поредица от остри завои и денивелация, което изисква водачите да шофират с повишено внимание, особено тежкотоварните автомобили.
Шофьорът на камиона е тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна. По първоначални данни той не е пострадал тежко, а при инцидента няма други ранени или засегнати превозни средства.
След преобръщането на камиона част от товара се е разпилял в района на произшествието, което е наложило предприемането на действия по обезопасяване на участъка и разчистване на пътното платно.
Заради катастрофата движението по пътя Асеновград - Смолян в района на разклона за Дряновец временно се извършва само в една лента и се регулира така, че да не се допускат задръствания и нови инциденти.
От полицията призовават шофьорите да преминават с повишено внимание, да спазват въведената временна организация на движението, да се съобразяват с ограниченията на скоростта и с указанията на служителите на реда.
На място са изпратени полицейски екипи, които извършват оглед на местопроизшествието и изясняват всички обстоятелства около катастрофата. Предстои специализирана техника да изтегли преобърнатия камион и да освободи изцяло пътното платно, след което движението ще бъде възстановено в нормалния му режим.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:14 България губи 300 000 декара гори за 2025 г., голяма част от тях в са защитени територии
- 16:05 Жители на столичния кв. "Овча Купел" недоволстват срещу нов мост над река Владайска
- 15:56 ВМРО иска оставките на столичните зам.-кметове по транспорт и строителство
- 15:47 Бен-Гвир отново възбуди палестинския гняв с посещение на джамията "Ал-Акса"
- 15:38 Шефът на ВВС захапа Атанас Славов заради въпрос
- 15:25 ДБ виждат дълг, дефицит и разходите в бюджетите, но не и реформи
- 15:16 Google отнесе солена глоба от ЕС
- 15:07 Гризман се разписа още в дебюта си в МЛС