България 12.10.2020 08:08 Снимка: ДНЕС+
Калоян Методиев: Когато Румен Радев ме покани миналата година, не знаех къде отивам
„Когато Румен Радев ме покани миналата година, не знаех къде отивам, не съм се колебал и за миг. Това са редки шансове в живота. Опитът е безценен – и международен, и административен. Дотогава не бях влизал в държавна институция, не знаех как функционира подобна система”. Това заяви Калоян Методиев - политолог и бивш началник на кабинета на президента пред Нова ТВ.
„Като оставим настрана изходът от цялата ситуация – опитът е безценен и аз го оценявам като плюс”, каза още той.
„Винаги това, с което съм се захващал в рамките на институцията, е било с видим краен резултат. Било е полезно и на нея, и на самия президент”, посочи Методиев.
„Моята гледна точка е, че съм подал оставка, а не че съм бил уволнен. За мен темата е приключена", каза още той. И допълни: „Раздялата ни с президента беше по политически повод, относно разминавания по отношение на цялостната политика на институцията”, смята той.
Методиев заподозря, че резолюцията на ЕП срещу България всъщност е бетонирала Борисов.
„За мен резолюцията на ЕП бе подкрепа за Борисов. Направи му се кръвопреливане. Някои пропагандни медии обявиха, че Борисов е разклатен, но това не е така. Цялата ЕНП се строи зад него и го подкрепи. ЕНП на Меркел. Елена Йончева бе основен мотор на тази резолюция, която пък мотивира ЕНП да се обедини зад Борисов. В нея има крайно неприятни неща. Говоря за Истанбулската конвенция и ОМО „Илинден“, коментира той./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:39 Гърция обяви най-висока степен на опасност от пожари в Атика и Евия
- 19:28 Какво е обичал да похапва Уинстън Чърчил?
- 19:18 Васил Терзиев превръща главния архитект на София в бушон
- 19:08 Нито един мигрант след щурма в Сеута не е достигнал Европа
- 18:57 След мигрантския щурм на Сеута, Макрон затяга граничния контрол
- 18:47 Разследващите изненадани от думите на Демерджиев: Няма заподозрени за убийството на Владимир Янков
- 18:36 Хавайската чудотворна икона на Света Богородица щи посети всички епархии в страната.
- 18:25 Проф. Владимир Чуков: Педро Санчес повтаря грешката на Меркел