Калфин се срещна с Никола Груевски
България 24.11.2006 13:42
Вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Калфин се срещна с премиера на Македония и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски в Тирана.
Калфин участва в срещата на правителствените ръководители на страните от Централно-европейската инициатива (ЦЕИ) в албанската столица. По време на срещата с Груевски министър Калфин е заявил, че трябва да се създаде такава среда, включително и в медиите, която да позволи да се развиват нормални отношения между България и Македония. Двамата не са обсъждали решението на външната комисия към Европейския парламент да отпадне предложеното от групата на Зелените поправка към доклада на Джефри ван Орден за България за т. нар. македонско малцинство и регистрацията на политическата му партия. /БГНЕС
Калфин участва в срещата на правителствените ръководители на страните от Централно-европейската инициатива (ЦЕИ) в албанската столица. По време на срещата с Груевски министър Калфин е заявил, че трябва да се създаде такава среда, включително и в медиите, която да позволи да се развиват нормални отношения между България и Македония. Двамата не са обсъждали решението на външната комисия към Европейския парламент да отпадне предложеното от групата на Зелените поправка към доклада на Джефри ван Орден за България за т. нар. македонско малцинство и регистрацията на политическата му партия. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово