Калфин: Безсмислено е да влизаме в спора Русия-Украйна
България 14.01.2009 17:39
“Абсолютно безсмислено е да влизаме в спора Русия-Украйна, въпреки че те точно това се опитват да направят“, каза вицепремиерът Ивайло Калфин на първото заседание на Комисията по външна политика в Народното събрание. Калфин обяви: “Украинската „Нафтогаз“се е обърнала към „Газпром“ да им предоставят под формата на заем количествата природен газ, необходим за поддържане на налягане през газопровода, защото в противен случай това количество трябва да бъде изтеглено от няколко района в Украйна, което Украйна не би направила“.
По думите на Калфин има теоретичен вариант европейските компании, вносителки на газ, да осигурят количествата за поддържане на транзита през Украйна. „Това, обаче, ще означава рязко повишаване на цената, защото освен всичко друго, трябва да се плаща и този газ, който се консумира в Украйна, а той е около 20 милиона кубически метра на ден“, подчерта вицепремиерът. /БГНЕС
По думите на Калфин има теоретичен вариант европейските компании, вносителки на газ, да осигурят количествата за поддържане на транзита през Украйна. „Това, обаче, ще означава рязко повишаване на цената, защото освен всичко друго, трябва да се плаща и този газ, който се консумира в Украйна, а той е около 20 милиона кубически метра на ден“, подчерта вицепремиерът. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие