
България 22.05.2024 12:16 Снимка: ДНЕС+
Какво да правим при силна турбуленция?
Един човек загина, а повече от 70 бяха ранени при силна турбуленция на полет на сингапурските авиолинии от Лондон до Сингапур. Инцидентът е станал на височина над 11 хиляди метра. Машината се е снижила и е поискала разрешение за аварийно кацане в Банкок.
Жертвата е 73-годишен британец, който е получил сърдечен арест. Състоянието на седем души е критично. Други 18 пасажери са били хоспитализирани, а още 12 са получили първа помощ на място.
"Поради затоплянето на земното кълбо има повече турбуленции. Ако се спазват процедурите да се лети с колан, не би следвало да има проблем. Непредвидима е турбуленция на височина 10-12 км. При нея има въздушни течения около планините", каза в ефира на "Здравей, България" Тодор Иванджиков, председател на Асоциацията на българската авиационна индустрия.
Той съветва пътниците да бъдат със закопчани колани по време на целия полет.
"Има радари, които показват турбуленцията. Но при голяма височина, тя не може да бъде предвидена", обясни Иванджиков.
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 21:44 Хороскоп за вторник, 1 юли 2025 г.
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул
- 19:17 Граждански организации от цяла София въстават срещу ППДБСС и Васил Терзиев
- 19:14 Кеворк Кеворкян: Марсианци
- 19:07 "Дойче веле": Източна Европа планира минен пояс срещу Путин
- 19:02 Потребителската кошница е поевтиняла с 3 лева за седмица