България 04.09.2025 09:23 Снимка: ДНЕС+
Изслушват директора на столичния електротранспорт заради инцидента с трамвай 22
Комисията по транспорт в Столичния общински съвет ще изслуша директора на столичния електротранспорт след инцидента с дерайлиралия трамвай в София във вторник рано сутринта.
До него се стигна след като ватманът оставя без надзор мотрисите.
По случая вече е обвиняем 22-годишен криминално проявен, който признал, че е задействал ръчката на трамвая през отворения прозорец под въздействие на алкохол. Той е задържан
Ватманът на дерайлиралия трамвай ще бъде наказан, защото е напуснал мотрисата необезопасена, за да си купи кафе, като санкцията може да бъде административна, предупреждение за уволнение или уволнение. При инцидента по чудо няма пострадали, но бяха нанесени огромни материални щети на паркираните наблизо автомобили и на близкия подлез.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:37 Осем къщи са пострадали от пороите във врачанското село Лиляче
- 11:24 Пожарникарите от катастрофата на „Челопешко шосе": Изваждахме хората през люка
- 11:14 Пентагонът повиши до „критично“ нивото на заплаха от израелски шпионаж
- 11:03 Ученик поиска водка в 4 сутринта от заведение в Асеновград, отказът го вбеси
- 10:52 Вносът на брашно във Франция е скочил с 45% за 2 г.
- 10:42 Електроснабдяването на Запорожката АЕЦ е възстановено
- 10:31 Девето място за България в отборното на Европейското по планинско бягане
- 10:21 Църквата почита Света мъченица Валерия и всички просияли в светостта