България 23.03.2022 08:31 Снимка: ДНЕС+
Изправят Андрей Гюров от ПП срещу Каримански за шеф на БНБ?
Нов кандидат се появи на финалната права в състезанието за управител на БНБ - шефът на депутатите от "Продължаваме промяната" Андрей Гюров, съобщава „24 часа“.
Срокът за номинации за управител на БНБ изтича в края на работния ден в сряда, след като бе удължен със 7 дни, защото при предишния - 18 март, не бе внесена нито една кандидатура.
Според коалиционното споразумение четирите партии, които съставляват управляващата коалиция, трябва да излязат с единна кандидатура за нов шеф на БНБ, тъй като мандатът на сегашния управител Димитър Радев изтече още миналата година.
Вероятно обаче предстои лидерска среща за уточняване на позициите, тъй като в коалицията има напрежение и кандидатурата на Гюров не е била предварително съгласувана с всички партии.
В същото време от ИТН продължават да настояват централната банка да бъде оглавена от техния депутат Любомир Каримански. Той дори бе официално издигнат в предния парламент, когато се реши процедурата да се отмени. Сега неговата кандидатура не бе потвърдена с подаването на документи до изтичането на предишния срок.
Въпреки договорката за общ кандидат има голяма вероятност двете номинации - на Гюров и Каримански, да бъдат внесени и сблъсъкът да бъде финално в пленарната зала по време на гласуването./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:04 Хороскоп за понеделник, 12 януари 2026 г.
- 19:29 Military Watch Magazine: Нищо не може да спре руския невидим убиец - изтребителя Су-57
- 19:18 Нобеловият комитет отхвърли възможността за връчване на наградата за мир на Тръмп
- 19:07 Андрей Новаков: Парламентът приличаше на репортаж от ММА сблъсък с шутове. Беше ме срам в Брюксел
- 18:56 Апокалипсис в космоса? Слънчева буря може да срине сателитите ни за 3 дни
- 18:46 ДСБ настоява за изцяло машинно гласуване и очертава 4 основни приоритета
- 18:36 Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско
- 18:30 Германия: Принципите на международното право се отнасят за всички, включително за САЩ