България 07.05.2023 15:33 Снимка: ДНЕС+
Ивайло Вълчев: ИТН няма да затвори нито една врата за правителство, но не с ПП/ДБ
"До този момент с ГЕРБ сме имали две срещи. Но конкретни разговори за съставяне на правителство не са водени. Важно е какви принципи ще предложи този, който ще държи мандата. Бихме искали да видим правителство, което да не показва лицето на една партия или коалиция, а да показва желание за справяне с проблемите на страната".
Това каза пред БНР Ивайло Вълчев от ИТН.
И допълни, че партията има готовност за участие в разговори и няма да затвори нито една врата, преди да види какво стои зад нея.
"От ИТН не бихме застанали зад проектоправителството, предложено от ПП-ДБ... С връчването на първия мандат и с подновяването на разговорите възможности би трябвало да се появят, стига тези, които ще носят първия мандат да започнат да излъчват послания - ясни и устойчиви във времето, поне със срок от 24 до 72 часа".
В предаването "Неделя 150" Вълчев посочи, че моделът "ГЕРБ" е модел на срастване на властта с бизнеса и с влиянието върху медиите, независимо коя партия го прилага.
По думите му законът за референдумите у нас е по-скоро рестриктивен документ, който отказва хората, и ИТН ще се опитат да променят това. Според него темата на допитването - за промяна на държавното устройство от парламентарна към президентска република, остава отворена.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.084 |
GBP
|
1 | 2.23907 |
RON
|
10 | 3.84272 |
TRY
|
100 | 3.94687 |
USD
|
1 | 1.6807 |
Последни новини
- 21:02 Драма на протеста в София, издирват две деца
- 21:00 В 25 града в страната се провеждат протести срещу правителството
- 20:34 Пореден протест във Варна
- 20:28 В София арестуваха 30 души са на протеста в София, у някои са открити наркотици
- 19:32 Директен влак, с билет от само 10 евро, ще свързва Амстердам, Берлин и Хамбург
- 19:26 „Ню Йорк Таймс“: Батерията на Тръмп изглежда изтощена!, Той: Този всекидневник е „предателски“
- 19:18 Саркози: В затвора най-нечовешкото насилие беше ежедневна реалност
- 19:10 Принц Уилям: Разводът с Кейт никога няма да бъде опция