Италианци инвестират $300 млн. в "Горна Арда"

България 01.02.2002 16:04

Инвестицията на италианската компания "Енел" по проекта "Горна Арда" ще бъде в размер на $300 млн. Подписаният в сряда меморандум не изключва финансиране и от други партньори, обясни италианският посланик у нас Алесандро Графини. До една седмица ще бъде подписано и споразумението, уреждащо положението на нашите транспортни фирми, преминаващи през Италия. Визите за шофьорите ще отпаднат, ако престоят им в страната на ботуша не надхвърля 90 дни. Италия има интереси и в областта на инфраструктурата, енергетиката, леката промишленост, туристическия и екологичния сектор, каза още посланикът. На 8 февруари у нас ще се проведе Италиано-български бизнес форум. В делегацията са включени представители на институции, свързани с външната търговия на Италия. /News.top.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355