Италианци инвестират $300 млн. в "Горна Арда"
България 01.02.2002 16:04
Инвестицията на италианската компания "Енел" по проекта "Горна Арда" ще бъде в размер на $300 млн. Подписаният в сряда меморандум не изключва финансиране и от други партньори, обясни италианският посланик у нас Алесандро Графини. До една седмица ще бъде подписано и споразумението, уреждащо положението на нашите транспортни фирми, преминаващи през Италия. Визите за шофьорите ще отпаднат, ако престоят им в страната на ботуша не надхвърля 90 дни. Италия има интереси и в областта на инфраструктурата, енергетиката, леката промишленост, туристическия и екологичния сектор, каза още посланикът. На 8 февруари у нас ще се проведе Италиано-български бизнес форум. В делегацията са включени представители на институции, свързани с външната търговия на Италия. /News.top.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски"
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг
- 17:15 250 000 жертви: Доклад за банди за изнасилвания и бездействие на институциите, взриви Великобритания
- 17:13 Отново: Камион разкъса мантинела на "Струма" и се вряза в кола (ВИДЕО)
- 17:07 Министър Милошев: Директорът на НДК Андриана Татарова е отстранена от поста
- 16:59 Кремъл заплаши с правни действия, ако Великобритания продаде конфискувания руски петрол
- 16:53 Министър Найденов поиска проверка за съдебната реабилитация на педофил, назначен в училище