Инж. Минчо Ламбрев: Влакът с цистерни не е излязъл от релсите, инцидентът е станал на самата гара

България 10.12.2016 15:52

Влакът с цистерни, които тази сутрин се взривиха в шуменското село Хитрино не е излязъл от релсите. Инцидентът с композицията е станал на самата жп гара, където е разместена една от стрелките. Това съобщи за Дарик изпълнителният директор на Национална компания железопътна инфраструктура инж. Минчо Ламбрев.

Според него при влизането на влака в гарата се е образувала искра, която е разместила съединителна стрелка. Все още се установява с каква скорост се е движила машината. Чуйте какво каза още инж. Ламбрев пред Виктория Ниновска.

" Това, което видях, мога да ви кажа, че по междугарието няма следи от паднал вагон. Цялата случка се е случила в самата гара. В момента оторизираните органи свалят констатациите от компютъра, за да видят каква е била скоростта на влака при влизането.

След това ще разберем дали там е проблема или има нещо друго, за да можем да се ориентираме накъде да тръгнем. Проблемът не е в релсите - там няма дерайлиране, няма нищо. Нещо, може би, се е взривило при самото движение и след това се вижда как втората стрелка е изместена с около 1 метър със сила - просто е натиснато много здраво от удар. Но какво е точно за сега не можем да кажем, защото всичко отгоре е пълно с вагони, които са пълни с полипропилен. Обявена е пълна евакуация и не ни допускат до самото място". /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.07846
GBP GBP 1 2.2556
RON RON 10 3.85583
TRY TRY 100 4.12653
USD USD 1 1.67911