Икономическият форум София – Скопие - Ниш започва днес

България 20.02.2002 11:05

Тридневният икономически форум София Скопие Ниш започва днес, съобщи БНР. Той е организиран от кметствата на трите града със съдействието на техните търговско – промишлени палати.

Основната част от дискусиите ще бъдат фокусирани върху трансграничното сътрудничество между Македония, България и Югославия. На кръгла маса днес кметовете на София, Скопие и Ниш ще обсъдят проекти и съвместни предложения. В срещата ще участват също министри и председателите на търговско промишлените палати на трите града.

Форумът ще продължи с работата на отделни експертни групи, които ще разискват възможностите за сътрудничество при осигуряването на по-лесно преминаване на границите от представителите на бизнеса, проблемите на трансграничната търговия, перспективите за развитие на инфраструктурата, на енергетиката, на частния сектор и на малките и средни предприятия в региона.

От 1999 г. по проблемите на трансграничното сътрудничество работят съвместни комитети на Българската търговско – промишлена палата, Македонската стопанска камара и на Югославската търговска камара. Именно техните разработки ще станат център на дискусиите, в които ще участват и представители на бизнеса от трите страни, предаде националното радио./ seeurope.net
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355