
България 20.03.2024 14:14 Снимка: ДНЕС+
И Лорер се включи в обяснителния режим: Не можем да имаме доверие на Мария Габриел
Той коментира и защо ПП-ДБ не са подписали споразумението с ГЕРБ
Това, което се случи вчера, показа, че ние не можем да имаме доверие на Мария Габриел в този момент и причината е ясна, обясни пред журналисти в парламента Даниел Лорер от „Продължаваме промяната – Демократична България“.
Нашите лидери дадоха много ясно да се разбере, че няма как да работим заедно по този начин, добави депутатът. ГЕРБ отказаха да подпишат споразумението, с което ние да имаме истински управленски приоритети, каза Лорер. Той отбеляза, че едно споразумение е споразумение, когато и двете страни го подписват.
„Продължаваме Промяната“ и „Демократична България“ не са го подписали, защото основните теми – реформа на службите и на съдебната система, специфично прокуратурата – не са там, поясни Лорер. Той заяви, че следващата стъпка предстои да се обсъди.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10146 |
![]() |
1 | 2.25664 |
![]() |
10 | 3.85059 |
![]() |
100 | 4.15961 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 19:30 Гърция иска парламентарно разследване на измамите с европейски субсидии
- 19:22 Села в Северозападна България минават на воден режим
- 19:15 Над 110 хиляди арестувани в Турция след опита за преврат през 2016 г.
- 19:07 В Германия съдят лекар, умъртвил 15 пациенти със смъртоносни инжекции
- 18:57 След протеста: Вдигат с до 20% заплатите на служителите в държавните ловни и горски стопанства
- 18:50 Фридрих Мерц планира да ореже помощите за безработни в Германия
- 18:42 Повече от половината българи не могат да си позволят едноседмична ваканция
- 18:34 Зеленски обяви мащабна трансформация в правителството! Юлия Свириденко е новият премиер