Хърватска забрани транзита на петрол
България 26.02.2002 16:10
Хърватското правителство въведе забрана за превоз на петрол и петролни продукти по пътищата на страната. Причините за забраната са екологични. Според новите разпоредби петролът в Хърватска ще бъде превозван само чрез петролопроводи, както и с железопътен и воден транспорт. Според хърватски правителствени служители тези мерки не са новост в Европа. Подобни разпоредби съществуват например в Австрия. Най-засегнати от забраната са словенските и босненските шофьори на цистерни, превозващи петрол през Хърватска за трети държави./econ.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:41 Специалисти от КСУ-ЦСРИ към фондация „Владиславово“ се учиха на арттерапевтични техники
- 15:37 Лаура Кьовеши: Разследваме измами за над 45 млрд евро от бюджета на ЕС
- 15:30 Още две нови заповеди за събаряне на сгради в Баба
- 15:22 Икономистът Георги Вулджев: Предложеният проектобюджет е стъпка в правилната посока
- 15:19 Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджета на Община Варна!
- 15:15 МТС: Забелязаните мазутни петна по крайбрежието не са от пресен нефтен разлив в Черно море
- 15:07 ЕС окончателно утвърди търговската сделка със САЩ за митата
- 14:59 Илияна Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях