България 17.10.2025 09:49 Снимка: ДНЕС+
Харизанов: Президентът Радев продължава да допринася за свалянето на нивото на политиката
Върви евтина заигравка на президента с това, което се случва в истинската политика. Той продължава да допринася за свалянето на нивото на политиката. Това заяви в ефира на Нова телевизия политологът Георги Харизанов.
В изявлението на Борисов имаше едно противоречие – той беше много силно обиден и изнервен за избори, за които сам каза, че не държи много“, на мнение е медийният експерт доц. Георги Лозанов.
По думите му посланието на Борисов се е състояло в три неща: не може да удържа повече Пеевски, не може да удържа 3% дефицит и не може да удържа повече да не дойде евроскептично управление: „Тава става в Чехия, отдавна е така в Унгария, така е в Словакия. Войната ще свърши, когато Путин си върне влиянието в Източна Европа. Затова е възможно следващото управление тук да е тип Румен Радев.“
„Борисов си постигна целта – ГЕРБ получи импулс, припомни се около кого е създадено това управление“, смята Харизанов.
„Стара цел на Пеевски е да легализира поне част от властта, която той има самочувствието, че притежава. Ако имаш повече власт, отколкото легално си получил, значи тази власт е нелегална. А министър-председателят е в твърде слаба позиция за поста, който заема“, каза още Лозанов.
Още по темата
-
-
-
Румен Радев назначи Андон Ненов за заместник-председател на ДАТО
преди 3 седмици
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:15 Западнонилската треска е обхванала 12 държави в Европа
- 11:07 ПСС: Инциденти с травмиран глезен, хипогликемия и комоцио в планината, бъдете внимателни!
- 11:02 Северна Корея продължава подготовката за изпращане на войски в Русия
- 10:55 Абровски: Държавата е предвидила достатъчно средства, които да даде на земеделските производители
- 10:47 Много въпроси след откриването на мощен GPS заглушител в „Драгалевци“
- 10:40 Отломки от украински дрон убиха две деца в Русия, други седем са ранени
- 10:32 Лавров: НАТО и ЕС се опитват превантивно да се измъкнат от помощта за Украйна
- 10:25 ЕС обеща да продължи подкрепата си за Украйна