Гьонсуратите повтарят Гьобелс за руската гьостерица
България 27.03.2014 23:41
Един анонимен читател, каквито са обикновено поклониците на руския диктатор Путин, коментира със зададени отговори в ivo.bg.
Kumchp:
“Всъщност злият Путин направи нещо, което добрия и демократичен ЕС и НАТО никога не са правили. Превзе 193 военни обекта в Крим, както и намиращия се там флот без нито една жертва. В коя държава, където са минали ЕС и САЩ се е случвало това и може ли това да се случи ако нямаш подкрепата и уважението на местното население”?
Обикновено подминавам невежите коментари, защото да се спори с тях е най-малкото загуба на време. В интернет гъмжи от желаещи да се заяждат и да величаят Путин с помощта на оправдателни аналогии от рода на „ има по-лоши от него”.
Доколкото обаче изразеното мнение е типично и задава отговорите, ето няколко варианта.
Единият, макар и косвено, дава читателят Филип Филипов (забележете, хората с демократична позиция, си имат име!):
„…основната ни слабост,която ни пречи да станем част от свободния свят-страхът.25 г.след края на комунистическата диктатура ние все още се страхуваме от нашите палачи.От какво се страхуваме,да не загубим живота,парите,работата си?
Вярно, Орешарски се опита да ни сплаши с уволнение по време на протестите,но бързо даде заден ход след като Европа му показа жълт картон и му напомни,че сме в Европа,а не в Азия.
Страхът,най-дълбокото и атавистично чувство в човешката психика е основния закон и хранителна среда на диктаторите.Разпалването му ни връща обратно в първобитния строй, където право на живот и да води стадото има най-силният.
Законът на джунглата,силният изяжда слабия.
Такова общество искаха да осъществят Ленин,Сталин (и техния последовател),диктатура на пролетариата,основано на страха и унижение на човешкото достойнство.
Пред очите на света украинците извършиха подвиг като показаха, че не се страхуват от диктаторите. Киев успя да направи това, което не можаха Будапеща, Прага, Варшава заради руските танкове.
За Путиновата пропаганда всеки народ, който се бори за независимост, е “фашистки” и “националистичен”.Украинският пример е заразителен и показва на руснаците как да се действа с диктаторите.
Разликата между западния и руския манталитет е тази, че цивилизованият свят се основава на свободата и правото на човешко достойнство, докато руският признава грубата сила и страха.
Такъв модел на съществуване се опитваше да наложи на света СССР и не успя, естествено.Дупка в морето не се прави.
Нека да покажем с поведението си, че не се страхуваме, с което подписваме заповедта за уволнение на диктаторите, където и да са те”.
А сега малко по-конкретно да отговоря на питащия анонимник Kumchp ( и подобните му), който иска да знае колко по-лоши са американците, за да не се занимаваме с Путин:
Понеже няма случай омразните американци да са анексирали нечия земя през целия 20-ти век при цялото свое растящо, а после и доминиращо военно могъщество, бягате от темата, като го удряте на “уважение” на руския принцип “бий, за да те уважават”.
Фактът, че Хитлер и Путин ги посрещат с уважение в Австрия или Крим, не отменя истината, че става дума за брутална употреба на сила за целите на явна анексия.
Колкото до въпроса за това коя друга държава Русия (СССР) е превзела без един изстрел ( благодарение на “уважението” на местното население, както гласи комунистическата легенда): бинго! Таза “друга страна” се казва България, която съветофилите слагат в графата “друга”, защото най-важна им е империята на злото!
Изобщо, бягството от въпроса за легитимността на изолирания в цял свят- повече и от Хитлер навремето при подобна ситуация- Путин, с опити да се дискутират чужди грехове, е признак на безсилие, на неосъзнато признание за него.
Този рефлекс на всяка гадост, извършена от Путин, с моменталното пускане на плочата за това как в Америка бият негрите, е стар болшевишки номер. То е все едно подсъдим за убийство да изтъква в своя защита – и дори като предимство- деянията на друг убиец, по-кръвожаден от него, на чийто фон се надява да изглежда като кротко агънце.
Направо не е за вярване, че българин може толкова да се радва, че неговият кумир Путин бил “превзел” несъпротивяващи се чужди военни бази, които са получили заповед да не му дават повод да война, казус бели, за да не извърши още по-големи бели!
Именно поради тази радост на българска почва, която илюстрира истината за робското раболепие пред нашите колонизатори, си правя изобщо труда да отговарям на брътвежите за “победителя” Путин, чиято агресивна политика тепърва ще носи изолация, стагнация и пълна излагация на неговата нация.
Но всичко написано по-горе бледнее вероятно в очите на фанатиците, които се просълзяват от умиление пред изригванията на руския шовинизъм, в сравнение с онова, което има да им каже по въпроса за гьобелсовата пропаганда на Путин едни руснак./ivo.bg
Kumchp:
“Всъщност злият Путин направи нещо, което добрия и демократичен ЕС и НАТО никога не са правили. Превзе 193 военни обекта в Крим, както и намиращия се там флот без нито една жертва. В коя държава, където са минали ЕС и САЩ се е случвало това и може ли това да се случи ако нямаш подкрепата и уважението на местното население”?
Обикновено подминавам невежите коментари, защото да се спори с тях е най-малкото загуба на време. В интернет гъмжи от желаещи да се заяждат и да величаят Путин с помощта на оправдателни аналогии от рода на „ има по-лоши от него”.
Доколкото обаче изразеното мнение е типично и задава отговорите, ето няколко варианта.
Единият, макар и косвено, дава читателят Филип Филипов (забележете, хората с демократична позиция, си имат име!):
„…основната ни слабост,която ни пречи да станем част от свободния свят-страхът.25 г.след края на комунистическата диктатура ние все още се страхуваме от нашите палачи.От какво се страхуваме,да не загубим живота,парите,работата си?
Вярно, Орешарски се опита да ни сплаши с уволнение по време на протестите,но бързо даде заден ход след като Европа му показа жълт картон и му напомни,че сме в Европа,а не в Азия.
Страхът,най-дълбокото и атавистично чувство в човешката психика е основния закон и хранителна среда на диктаторите.Разпалването му ни връща обратно в първобитния строй, където право на живот и да води стадото има най-силният.
Законът на джунглата,силният изяжда слабия.
Такова общество искаха да осъществят Ленин,Сталин (и техния последовател),диктатура на пролетариата,основано на страха и унижение на човешкото достойнство.
Пред очите на света украинците извършиха подвиг като показаха, че не се страхуват от диктаторите. Киев успя да направи това, което не можаха Будапеща, Прага, Варшава заради руските танкове.
За Путиновата пропаганда всеки народ, който се бори за независимост, е “фашистки” и “националистичен”.Украинският пример е заразителен и показва на руснаците как да се действа с диктаторите.
Разликата между западния и руския манталитет е тази, че цивилизованият свят се основава на свободата и правото на човешко достойнство, докато руският признава грубата сила и страха.
Такъв модел на съществуване се опитваше да наложи на света СССР и не успя, естествено.Дупка в морето не се прави.
Нека да покажем с поведението си, че не се страхуваме, с което подписваме заповедта за уволнение на диктаторите, където и да са те”.
А сега малко по-конкретно да отговоря на питащия анонимник Kumchp ( и подобните му), който иска да знае колко по-лоши са американците, за да не се занимаваме с Путин:
Понеже няма случай омразните американци да са анексирали нечия земя през целия 20-ти век при цялото свое растящо, а после и доминиращо военно могъщество, бягате от темата, като го удряте на “уважение” на руския принцип “бий, за да те уважават”.
Фактът, че Хитлер и Путин ги посрещат с уважение в Австрия или Крим, не отменя истината, че става дума за брутална употреба на сила за целите на явна анексия.
Колкото до въпроса за това коя друга държава Русия (СССР) е превзела без един изстрел ( благодарение на “уважението” на местното население, както гласи комунистическата легенда): бинго! Таза “друга страна” се казва България, която съветофилите слагат в графата “друга”, защото най-важна им е империята на злото!
Изобщо, бягството от въпроса за легитимността на изолирания в цял свят- повече и от Хитлер навремето при подобна ситуация- Путин, с опити да се дискутират чужди грехове, е признак на безсилие, на неосъзнато признание за него.
Този рефлекс на всяка гадост, извършена от Путин, с моменталното пускане на плочата за това как в Америка бият негрите, е стар болшевишки номер. То е все едно подсъдим за убийство да изтъква в своя защита – и дори като предимство- деянията на друг убиец, по-кръвожаден от него, на чийто фон се надява да изглежда като кротко агънце.
Направо не е за вярване, че българин може толкова да се радва, че неговият кумир Путин бил “превзел” несъпротивяващи се чужди военни бази, които са получили заповед да не му дават повод да война, казус бели, за да не извърши още по-големи бели!
Именно поради тази радост на българска почва, която илюстрира истината за робското раболепие пред нашите колонизатори, си правя изобщо труда да отговарям на брътвежите за “победителя” Путин, чиято агресивна политика тепърва ще носи изолация, стагнация и пълна излагация на неговата нация.
Но всичко написано по-горе бледнее вероятно в очите на фанатиците, които се просълзяват от умиление пред изригванията на руския шовинизъм, в сравнение с онова, което има да им каже по въпроса за гьобелсовата пропаганда на Путин едни руснак./ivo.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон