България 08.09.2022 13:31 Снимка: ДНЕС+
Граждани от столичния кв. "Хладилника" искат градинка, а не нов блок
Жителите на столичния квартал "Хладилника" готвят протест срещу презастрояването на квартала. Той ще се проведе днес, 08.09.2022 г. от 18:30 часа.
Недоволство е породено от решение на Столичният общински съвет (СОС) от 21.07.2022 г., с което общински терен е превърнат в терен за строеж на жилищни сгради.
Жителите на кв. "Хладилника" смятат да блокират движението по ул. "Сребърна" и бул. "Черни връх, заявиха за News.bg организаторите на протеста. По думите на гражданите с активното съдействие на Столична община, общинското дружество "Пазари Изток" ЕАД се използва за продажба на общинска земя за строеж на апартаменти вместо за така необходимата социална инфраструктура - детски площадки, площадки за спорт, паркинг.
Жителите на столичния квартал изтъкват, че със строежа Столична община ще блокира временния път - единствения транспортен достъп към няколко сгради - за пожарни коли, линейки, хора с увреждания и др.
Протестът е насочен срещу презастрояването, липсата на социална инфраструктура, липсата на транспортен достъп и използването на общинските дружества като брокери на общинска земя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:27 Нискотарифните авиокомпании предупреждават за по-скъпи билети след реформата на ЕС
- 19:19 Франция също се възмути от палежа на коли пред българското посолство в Скопие
- 19:11 България и Гърция са на последно място по БВП на човек от населението в ЕС, начело е Люксембург
- 19:03 Психолог: Семейната ваканция често се превръща в лакмус за проблемите във връзката
- 18:55 Инфлуенсърът Стоян Колев се сдоби с обвинения за хулиганство и шофиране след употреба на наркотици
- 18:47 Руските сили са превзели село Кутузовка в Донецка област
- 18:39 Путин събира лидерите на АСЕАН в Казан
- 18:31 Спряха вноса у нас на 277 тона опасни домати, лимони, риба, сладолед и мед