Графикът за изплащане на трудовите възнаграждения в железниците беше обсъден в МТ
България 12.09.2005 15:38
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев изслуша информация от изпълнителния директор на “БДЖ” ЕАД Наско Цанев и генералния директор на НК “Железопътна инфраструктура” Димитър Гайдаров за изпълнението на графика на плащанията към работещите в системата на железниците. Основният акцент по време на разговорите беше бързото и ефективно решаване на изоставането на плащанията и финансовото стабилизиране на двете компании.
Двамата директори увериха министър Мутафчиев, че към днешна дата плащанията се изпълняват съобразно подготвения график, за който ще бъдат информирани всички работници и служители, заети в системата на българските железници. Очаква се през м.декември двете компании да изплащат текущите си задължения съгласно постигнатата договореност в КТД.
Министър Мутафчиев подчерта, че очаква на всеки две седмици да бъде информиран за хода на изпълнението на графика, като при разходването на средствата двете компании задължително да гарантират безопасността и социалното спокойствие. До 12 октомври 2005 г. НКЖИ и “БДЖ” ЕАД следва да представят, а до края на м.октомври (след обсъждане) да приемат планове, включващи мерките за финансовото стабилизиране, което да гарантира и редовното изплащане на възнагражденията на работниците и служителите. На предстояща среща на министър Петър Мутафчиев с представители на синдикалните централи, те ще бъдат подробно информирани за предприетите мерки, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта.
Двамата директори увериха министър Мутафчиев, че към днешна дата плащанията се изпълняват съобразно подготвения график, за който ще бъдат информирани всички работници и служители, заети в системата на българските железници. Очаква се през м.декември двете компании да изплащат текущите си задължения съгласно постигнатата договореност в КТД.
Министър Мутафчиев подчерта, че очаква на всеки две седмици да бъде информиран за хода на изпълнението на графика, като при разходването на средствата двете компании задължително да гарантират безопасността и социалното спокойствие. До 12 октомври 2005 г. НКЖИ и “БДЖ” ЕАД следва да представят, а до края на м.октомври (след обсъждане) да приемат планове, включващи мерките за финансовото стабилизиране, което да гарантира и редовното изплащане на възнагражденията на работниците и служителите. На предстояща среща на министър Петър Мутафчиев с представители на синдикалните централи, те ще бъдат подробно информирани за предприетите мерки, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци