Голяма ирландска корабособственическа компания търси сътрудничество във Варна

България 15.05.2009 14:36

Потомственият собственик и управителен директор на голямата ирландска компания в морския бизнес – Рунейн шипинг, Майкъл Рунейн, проявява интерес към сътрудничество с бизнеса у нас. Това стана ясно след срещата на ирландския посланик у нас, Негово превъзходителство Джефри Кийтинг, с кмета Кирил Йорданов.

По думите на председателя на Българо-ирландския клуб в морския град Пламен Чакъров, самият факт, че Майкъл Рунейн е дошъл на едноседмична визита в страната ни, е категорично доказателство за интересите на компанията към сътрудничество. Бизнесменът е тук заедно с финансовия си мениджър Патрик Кларк.

Чакъров поясни, че компанията, със седалище в ирландския град Корк, има кораби в Каспийско море, поради което търси възможности за сътрудничество с черноморските градове. Друга от възможностите, която ще бъде обсъдена по време на срещите тук е в областта на кораборемонта.

В посещението във Варна тези дни се включи и регионалният директор за България и Румъния на компанията “Проджект мениджмънт груп”, която се е специализирала в областта на инженеринга и консултирането в областта на околната среда. Фирмата си сътрудничи с някои от българските министерства в разработването на проекти по оперативните програми на Европейския съюз.

По време на срещата си с Н. Пр. Джефри Кийтинг, кметът на Варна Кирил Йорданов прояви подчертан интерес към компанията и увери, че общината ще се възползва от това да почерпи от опита й.

“Проджект мениджмънт груп” работи в България повече от 10 години, а като цяло има над 30 партньори в различни страни по света и е наела 200 000 души. У нас компанията има 60 служители.

CHF CHF 1 2.07846
GBP GBP 1 2.2556
RON RON 10 3.85583
TRY TRY 100 4.12653
USD USD 1 1.67911