България 22.05.2023 17:16 Снимка: ДНЕС+
Глобиха с 1000 лева жена, сключила брак с индиец, докато все още е омъжена за българин
Районен съд – Лом наказа с 1000 лева глоба жителка на крайдунавския град, която въпреки, че имала граждански брак в България, сключила втори брак с индийски гражданин. Според документите по делото 24 годишната В. П. Б. от Лом през месец август 2015 г. сключила законен брак с български гражданин. Шест години по-късно – през юни 2021 г., В. П. Б. сключила в Република Кипър брак и с индийски гражданин, за което в съответствие със Закона за браковете в Кипър било издадено и Удостоверение за граждански брак. След като информацията за втория брак била получена в България срещу В. П. Б. е образувано досъдебно производство и тя била привлечена като обвиняема за многобрачие - престъпление против брака и семейството, за което законът предвижда до 3 години „Лишаване от свобода“. Съдът призна В. П. Б. - омъжена, неосъждана, със средно образование, безработна, за виновна, но я освободи от наказателна отговорност и й наложи административно наказание 1000 лева глоба в полза на държавата.
Решението на съда подлежи на обжалване и протест в 15-дневен срок пред Окръжен съд – Монтана.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция