България 02.10.2021 08:39 Снимка: ДНЕС+
Главен асистент Петър Илиев сам напуска СУ, след като бе обявен за плагиат
Главен асистент Петър Илиев напуска Софийския университет, съобщиха в петък вечер редица медии. Той сам е подал молба за оттегляне - дни, след като Етичната комисия на ВУЗ-а обяви, че е намерила доказателство, че е плагиатствал в книгата си „Компетенцията на Народното събрание“.
Илиев нашумя покрай номинацията на ИТН да бъде част от правителството, за което те така и не намериха подкрепа. Неофициално той бе дори техен кандидат-премиер, който тихомълком беше сменен след като избухна скандалът.
Самият Илиев до последно отричаше всичко и говореше за политическа атака срещу себе си. Той дори заплашваше с дела хората, които казват, че е плагиат./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 09:30 Над 70 000 къса цигари без бандерол бяха открити при акция в Доброславци
- 09:22 Разследват обира в Лувъра чрез изкуствен интелект
- 09:15 Павела Митова: Министър Бачев прекъсна определени интереси на представители на Съюза на артистите
- 09:08 Кимаковски: ГУР се опита да изведе група чужденци от Покровск
- 09:06 Мигът на сблъсъка: Шофьорът, помел 6 коли на бул. "Витоша", твърди, че карал с 50 км/ч
- 09:00 Фрагмент от кост на почти 45 000 години разкрива неподозирани неща за неандерталците
- 08:53 Естония въведе такса за „енергийна независимост от Русия“ за потребителите на ток
- 08:44 Вежди Рашидов: Държавата е изпусната, улицата раздава правосъдие