Герджиков: Не трябва да сме максималисти за присъединяването на България в ЕС

България 09.12.2001 15:37

"Не трябва да имаме свръхочаквания за сроковете по приемането на България в ЕС". Това заяви проф. Огнян Герджиков на летището при завръщането си от Италия, където се състоя конференция на тема "Разширяването на ЕС: от вчерашна към утрешна Европа".

"Голямата болка на България е формулата 10+2, която витае в Европейското публично пространство. Тя е най-неблагоприятната формула и всяка друга би изглеждала по-добре, като например тази 6+6. Разбира се, ако не сме максималисти да искаме всички тези 12 държави, т.е. и ние и Румъния да бъдем в първата вълна, нещо което съществува като хипотетична възможност", допълни Герджиков и бе категоричен по отношение на това, че нашата страна има готовност да бъде приета още с първата вълна в Евросъюза. /БГНЕС
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355