
България 25.03.2025 13:08 Снимка: ДНЕС+
ГЕРБ-СДС: Ще подкрепим предложението на ИТН за възстановяването на ПГ на МЕЧ
Ще подкрепим напълно проекта на решение, което предлагат колегите от ИТН, заставаме и зад изявлението на Наталия Киселова в опит да се разреши тази парламентарна трудна ситуация.
Така от партия ГЕРБ-СДС коментираха в парламента казуса с парламентарната група на МЕЧ и извънредното изявление за ситуацията на председателя на парламента.
Малко преди това Станислав Балабанов от ИТН посочи, че ще внесат проект за решение до председателя на Народното събрание, което касае възстановяването на парламентарната група на МЕЧ. И уточни, че в сряда сутрин на председателския съвет по ал. 3 Наталия Киселова ще бъде длъжна този проект за решение на ИТН да бъде първа точка в дневния ред.
"По отношение на поведението на Радостин Василев искаме да изразим дълбокото си възмущение за неговия речник и начина, по който той реши да се справя с тази ситуация", коментира Сачева.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10146 |
![]() |
1 | 2.25664 |
![]() |
10 | 3.85059 |
![]() |
100 | 4.15961 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 19:30 Гърция иска парламентарно разследване на измамите с европейски субсидии
- 19:22 Села в Северозападна България минават на воден режим
- 19:15 Над 110 хиляди арестувани в Турция след опита за преврат през 2016 г.
- 19:07 В Германия съдят лекар, умъртвил 15 пациенти със смъртоносни инжекции
- 18:57 След протеста: Вдигат с до 20% заплатите на служителите в държавните ловни и горски стопанства
- 18:50 Фридрих Мерц планира да ореже помощите за безработни в Германия
- 18:42 Повече от половината българи не могат да си позволят едноседмична ваканция
- 18:34 Зеленски обяви мащабна трансформация в правителството! Юлия Свириденко е новият премиер