
България 21.11.2024 15:53 Снимка: ДНЕС+
ГЕРБ-СДС: Искаме оставката на временния председател на СО
ГЕРБ-СДС искат оставката на временния председател на Столичния общински съвет Цветомир Петров.
„Днес на Председателски съвет се държа като дерибей, след като отказа да включи в дневния ред на предстоящото заседание гражданския доклад за промяната на проекта на ул. „Опълченска", заявиха общинските съветници от ГЕРБ-СДС.
Антон Хекимян припомни, че Петров е временно избран с гласовете на ГЕРБ-СДС и е крайно време мандата му да бъде прекратен.
„Той си позволява не само да изключва микрофоните ни в зала, да изземва правото ни на изказване, но вече не включва и докладите ни, с което възпрепятства да упражняваме задълженията ни на общински съветници, за които сме избрани“, заявиха от ГЕРБ-СДС.
Хекимян подчерта, че многократно е призовавал Петров да преосмисли решението си и да включи доклада за обсъждане, като от страна на временния председател ясно е заявено: „Няма да се случи“.
„Поради своята арогантност и самозабравила се овластеност е крайно време да освободи позицията, защото е вреден за София. Столичен общински съвет не е частна фирма, а е институция на гражданите!“, категорични са от ГЕРБ-СДС.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 23:06 Хороскоп за неделя, 14 септември 2025 г.
- 19:24 Взрив в мадридски квартал рани 21 души, трима са в тежко състояние
- 19:11 ФБР търси евентуален съучастник на убиеца на Чарли Кърк
- 18:59 Загуба за Иван Иванов, Финландия ни изравни за купа "Дейвис"
- 18:46 Андрей Райчев: Радев изпусна момента и времето не работи за него
- 18:34 Президентът на Непал обяви предсрочни избори след протестите в страната
- 18:23 Вучич обяви възможни предсрочни избори: Повече не мога да бъда президент
- 18:11 Как да намалим времето за изчакване на багажа ни на летището