България 13.03.2025 12:29 Снимка: ДНЕС+
Георги Георгиев: Министърът на правосъдието няма право да взема отношение по работата на КС
Министърът на правосъдието Георги Георгиев не коментира напрежението между Конституционния съд и прокуратурата от последните дни.
Той заяви, че е съсредоточен върху проблемите на правосъдието и съдебната система.
"Конституционният съд не е част от нея и министърът на правосъдието няма право да взема отношение по работата на КС. Нито Конституцията се е променила, нито Закона за съдебната власт. Това, което трябва да се знае, е следното: има разделение на властите. То трябва да се уважава от всеки един от участниците в тях. В случая това важи в най-голяма степен за министъра на правосъдието. Затова аз се опитвам да подредим нашата къщичка, а именно да започнем с избора на членове на нов ВСС", коментира министърът на правосъдието, предава БНТ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли