Ген.Борисов напусна парада за 125-тата годишнина на МВР
България 08.11.2004 13:40
Под знака на тлеещия в МВР конфликт между министър и главен секретар премина тържествената церемония по повод патронния празник на българската полиция.
На официалната трибуна до президента Георги Първанов, който единствен от държавните мъже лично уважи 125-тата годишнина от създаването на българската полиция, застанаха единствено проф. Георги Петканов, заместник-министър Бойко Коцев и Тоню Железчев. На двайсетина метра – сред гостите – останаха генерал Бойко Борисов и заместник-министър Румен Стоилов. Още по време на водосвета генералът изненадващо напусна церемонията.
Министър Петканов не пожела да коментира това нарушение на протокола и съобщи, че все още не е разговарял с Борисов, но не възнамерява да продължава диалога чрез медиите. След поднасянето на венци пред паметника на Незнайния войн, министърът връчи ключовете на 43 нови автомобила – джипове “Лада Нива” и бусове “Фиат”. Те отиват за нуждите на СДВР, регионалните дирекции в страната, Гранична полиция и жандармерията.
Петканов обяви, че доверието в полицията непрекъснато расте и отчете добри резултати в разкриваемостта. Около 20 минути представителните части на полицията чакаха, за да преминат в тържествен марш пред трибуната, но след като обиколиха новите возила, министърът и останалите полицейски шефове напуснаха площад “Александър Невски”. Информацията е на News.bg.
На официалната трибуна до президента Георги Първанов, който единствен от държавните мъже лично уважи 125-тата годишнина от създаването на българската полиция, застанаха единствено проф. Георги Петканов, заместник-министър Бойко Коцев и Тоню Железчев. На двайсетина метра – сред гостите – останаха генерал Бойко Борисов и заместник-министър Румен Стоилов. Още по време на водосвета генералът изненадващо напусна церемонията.
Министър Петканов не пожела да коментира това нарушение на протокола и съобщи, че все още не е разговарял с Борисов, но не възнамерява да продължава диалога чрез медиите. След поднасянето на венци пред паметника на Незнайния войн, министърът връчи ключовете на 43 нови автомобила – джипове “Лада Нива” и бусове “Фиат”. Те отиват за нуждите на СДВР, регионалните дирекции в страната, Гранична полиция и жандармерията.
Петканов обяви, че доверието в полицията непрекъснато расте и отчете добри резултати в разкриваемостта. Около 20 минути представителните части на полицията чакаха, за да преминат в тържествен марш пред трибуната, но след като обиколиха новите возила, министърът и останалите полицейски шефове напуснаха площад “Александър Невски”. Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа