България 18.02.2021 11:12 Снимка: ДНЕС+
Ген. Мутафчийски: Имаме нарастване на новите случаи с 24% в сравнение с миналата седмица
„В сравнение с миналата седмица имаме нарастване на новите случаи с 24%. Това заяви генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски на редовния брифинг на здравните власти.
Той допълни, че в момента заболелите са 173 на 100 000 души население, за разлика от миналия четвъртък, когато бяха 139. По думите му, се намираме на нивото, на което бяхме около 22 октомври 2020 г.
"Прави впечатление, че кривата все още не е толкова остра. Намираме се във фазата на по-бавно нарастване”, обясни още генералът.
Началникът на Националния оперативен щаб подчерта, че към момента тенденцията е към нарастване на случаите.
Директорът на ВМА добави, че при смъртноста кривата е колебаеща се. При нея има намаление с около 9%.
„От 4 седмици смъртността е на приливи и отливи - колебае се между увеличение в отделните седмици между 7-9%. Нивата на смъртността в момента отговарят на нивата на 5 ноември 2020 г. Тенденцията е ясна, има увеличение на случаите”, каза още проф. Мутафчийски.
Заетостта на леглата в болниците е около 40%.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли