България 25.02.2026 17:20 Снимка: ДНЕС+
Газът постъпва с 1% през март
Природният газ ще поскъпне с около 1% през март. Това стана ясно по време на днешното заседание в Комисията за енергийно и водно регулиране, съобщава БНР.
Цената на синьото гориво през следващия месец ще е 32,60 евро/MWh.
Увеличението е по-малко от предварително обявеното от "Булгаргаз", тъй като част от клиентите им са намалили заявките си.
В цената за март са включени цялото договорено количество азерски природен газ, втечнен газ по сключени договори с търговци, и количества от газохранилището в "Чирен".
Припомняме, че през февруари природният газ поскъпна с 4% спрямо януари до 32,30 евро/MWh.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас
- 13:04 Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат