Гарата в Ихтиман е наводнена, спират влаковете
България 13.03.2006 15:10
От 13.15 часа днес е преустановено движението на влаковете през гара Ихтиман.
Гарата е наводнена от скъсана дига на река Баба. Нивото на водата е 1.50 м. и се увеличава, съобщават от БДЖ. Ръководството на компанията проведе съвещание с регионалните управители на поделенията за експлоатация и поддържане на железопътната инфраструктура. На регионалните управители е разпоредено да организират денонощно наблюдение на потенциално застрашените места и да предприемат мерки за недопускане на дерайлиране на подвижен състав.
По-късно от правителствената информационна служба съобщиха, че в 14.30 часа министър Емел Етем спешно е заминала за Долни и Горни Богров, където има сериозна опасност от наводнение. Там заедно с експерти от “Гражданска защита” вицепремиерът ще провери какви мерки се вземат за предотвратяването на разливи и за защита на жителите на двете населени места.
Междувременно от НЕК съобщават, че водното ниво в язовирите, стопанисвани от предприятие “Язовири и каскади”, се следи денонощно. На всеки час се изготвя воден баланс според конкретната ситуация. Следят се прогнозите за времето и се прави анализ на снежния запас като евентуален воден приток.
В НЕК има постоянна комисия за аварии, бедствия и катастрофи. Изготвени са аварийни планове, които са съгласувани с органите на Гражданска защита, органите на местно управление и органите на МВР.
Според инструкциите на Аварийния план за преминаване на висока вълна, по големите хидроенергийни каскади Арда, Въча, Батак и Белмекен-Сестримо-Чаира работят дежурни денонощни екипи на предприятие “Язовири и каскади”. За всеки язовир има създадени специални инструкции според условията.
Тази година е изключително тежка поради огромните валежи и мекото време. В съответствие с енергийните нужди на страната, НЕК приоритетно произвежда електроенергия от водните си централи, за да спомогне за контролирането на водните обеми. Компанията уверява, че облекчителните съоръжения на язовирните стени работят в пълна изправност и изпускането на водни обеми е рутинно и контролирано.
С изключение на каскада Арда, където и трите язовира - Кърджали, Студен кладенец и Ивайловград преливат, във всички останали големи язовири има свободни обеми за поемане на допълнителни водни маси, като средния обем на запълване е 82%.
Най-големият в страната язовир - Искър, има 161 мил. куб. м. свободен обем, подчертават от НЕК.
Гарата е наводнена от скъсана дига на река Баба. Нивото на водата е 1.50 м. и се увеличава, съобщават от БДЖ. Ръководството на компанията проведе съвещание с регионалните управители на поделенията за експлоатация и поддържане на железопътната инфраструктура. На регионалните управители е разпоредено да организират денонощно наблюдение на потенциално застрашените места и да предприемат мерки за недопускане на дерайлиране на подвижен състав.
По-късно от правителствената информационна служба съобщиха, че в 14.30 часа министър Емел Етем спешно е заминала за Долни и Горни Богров, където има сериозна опасност от наводнение. Там заедно с експерти от “Гражданска защита” вицепремиерът ще провери какви мерки се вземат за предотвратяването на разливи и за защита на жителите на двете населени места.
Междувременно от НЕК съобщават, че водното ниво в язовирите, стопанисвани от предприятие “Язовири и каскади”, се следи денонощно. На всеки час се изготвя воден баланс според конкретната ситуация. Следят се прогнозите за времето и се прави анализ на снежния запас като евентуален воден приток.
В НЕК има постоянна комисия за аварии, бедствия и катастрофи. Изготвени са аварийни планове, които са съгласувани с органите на Гражданска защита, органите на местно управление и органите на МВР.
Според инструкциите на Аварийния план за преминаване на висока вълна, по големите хидроенергийни каскади Арда, Въча, Батак и Белмекен-Сестримо-Чаира работят дежурни денонощни екипи на предприятие “Язовири и каскади”. За всеки язовир има създадени специални инструкции според условията.
Тази година е изключително тежка поради огромните валежи и мекото време. В съответствие с енергийните нужди на страната, НЕК приоритетно произвежда електроенергия от водните си централи, за да спомогне за контролирането на водните обеми. Компанията уверява, че облекчителните съоръжения на язовирните стени работят в пълна изправност и изпускането на водни обеми е рутинно и контролирано.
С изключение на каскада Арда, където и трите язовира - Кърджали, Студен кладенец и Ивайловград преливат, във всички останали големи язовири има свободни обеми за поемане на допълнителни водни маси, като средния обем на запълване е 82%.
Най-големият в страната язовир - Искър, има 161 мил. куб. м. свободен обем, подчертават от НЕК.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури
- 17:46 Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана тази година
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини