България 20.01.2025 11:29 Снимка: ДНЕС+
Габриел: Трябва да престанем да бъдем Европа на докладите, а да се превърнем в Европа на действието
"Трябва да престанем да бъдем Европа на докладите, а да се превърнем в Европа на действието".
Това заяви Мария Габриел, вицепремиер и министър на външните работи в периода 2023 – 2024 г. и настоящ председател на институт "Робер Шуман", на петото издание на Софийския икономически форум.
"Трябва да създадем списък на предприятията с най-висок потенциал и да намерим начин да подпомогнем растежа на средните предприятия", каза Габриел.
Трябва да направим Европа привлекателен континент, категорична е тя.
"Трябва да повишим мобилността на изследователите и конкретните действия", добави още Габриел.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:58 ООН предупреждава: Синтетичните наркотици се превръщат в опасна пандемия
- 10:50 Австралия ще затяга забраната за социални мрежи за деца
- 10:42 Епидемията от ебола в Конго се разраства, няма места в болниците
- 10:35 Работна група ще изготви предложения за решения за благоустрояването и чистотата във Варна
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб
- 10:19 Сметната палата: Има грешки за близо 2,205 млрд. лв. при общинските отчети
- 10:11 САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на „Лукойл“ до 25 юли
- 10:04 "Маркет линкс": Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев