България 20.01.2025 11:29 Снимка: ДНЕС+
Габриел: Трябва да престанем да бъдем Европа на докладите, а да се превърнем в Европа на действието
"Трябва да престанем да бъдем Европа на докладите, а да се превърнем в Европа на действието".
Това заяви Мария Габриел, вицепремиер и министър на външните работи в периода 2023 – 2024 г. и настоящ председател на институт "Робер Шуман", на петото издание на Софийския икономически форум.
"Трябва да създадем списък на предприятията с най-висок потенциал и да намерим начин да подпомогнем растежа на средните предприятия", каза Габриел.
Трябва да направим Европа привлекателен континент, категорична е тя.
"Трябва да повишим мобилността на изследователите и конкретните действия", добави още Габриел.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:59 Полицаи от Германия, Полша и Румъния ще контролират шофьорите по Черноморието
- 11:52 Турски тираджия се опита да влезе у нас с бойно оръжие за цяла рота
- 11:45 Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка, шофьорът получил инсулт
- 11:37 След украинска атака с дронове: Казахстан намали добива на газ от находището „Карачаганак“
- 11:32 Демерджиев: 25 души са арестувани при акцията във Варна, петима от тях са общински служители
- 11:29 Мъск предлага безплатен интернет на Венецуела след опустошителните земетресения
- 11:21 Шведска министърка дойде с бебето си на заседание на Съвета на ЕС
- 11:13 Откриха над 3600 кутии в тайници на лек автомобил на ТД Митница Варна