България 26.11.2024 09:52 Снимка: ДНЕС+
Фандъкова: Подготвя се една не съвсем естествена коалиция, но без ГЕРБ
"Най-големият ни и естествен партньор ПП-ДБ показаха нежелание да се водят нормални преговори. Те показаха начало на предизборна кампания. От първия ден започнаха да поставят условия. Когато искаш да постигнепш резултат, идентифицираш твоте граници, до които би могъл да стигнеш. Не поставяш условия".
Това заяви бившата кметица на София и депутат от ГЕРБ Йорданка Фандъкова в "Денят започва" по БНТ.
"Не може да се поставят непреодолими условия преди преговорите и да очакваш резултат. Подготвя се една не съвсем естествена коалиция между ПП-ДБ, "Възраждане", ИТН, вече БСП и МЕЧ. Тогава къде отива позицията на ПП-ДБ, че трябва да се сформира проевропейско мнозинство."
"Държавата ни е в състояние на свободно падане. Ние имаме много сериозни национални цели в момента - Шенген, еврозоната. Ние имаме последователно поведение. Заявили сме го от самото начало."
Тя добави, че няма как да се насажда агресия в обещството и децата да не я попият. "Ние даваме точно обратните примери. В залата на парламента е като в лош зоопарк."
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:42 Отбелязват Деня на бащата във Варна в събота
- 13:36 426,2 млн. евро са задълженията на държавните болници
- 13:28 Китай: Чужди разузнавания използват морски костенурки и риби за събиране на данни
- 13:20 Киев: Русия гори и ние искаме още 20 млрд. долара, за да изгори на бойното поле
- 13:12 Виолета Комитова за "Баба Алино": Преброих поне 10 министерства, отговорни за това безобразие
- 13:04 Иззеха близо килограм и половина взривно вещество при проверка в боринското село Буйново
- 12:56 МОН моли МФ да не се режат парите за образование: Министърът се позова на "тежко наследство"
- 12:49 Почина попфолк изпълнителят Никсъна