България 03.03.2026 19:07 Снимка: ДНЕС+
Евакуацията започна: Първите 140 пътници кацнаха в София с полет от Оман
Около 140 пътници са пристигнали в София на летище "Васил Левски" с полет от Оман на нискотарифна компания, предава БНР.
Сред пътниците са предимно екипажи на въпросната нискотарифна компания и членове на техните семейства, посочват от общественото радио.
Външният министър Надежда Нейнски заяви, че за утре сутрин е организирано изтеглянето на българите от Оман. По думите ѝ става въпрос за около 300 граждани, които по план ще бъдат евакуирани с първи полет утре сутрин.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява
- 14:53 Неврохирурзи и последно поколение робот в "Пирогов" спасиха бременна и плода ѝ след катастрофа
- 14:50 Двама от групата "Калашниците" остават зад решетките
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград
- 14:42 Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без договори
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване