България 20.10.2020 15:07 Снимка: ДНЕС+
Естонският президент: Радев е бил контактен със заразен с COVID-19
Румен Радев и българската делегация прекъснаха посещението си в Естония.
Руски медии, сред които Интерфакс, РИА Новости и РТ пишат, че официалните мероприятия с българския държавен глава са отменени, защото той е бил контактен със заразен с COVID-19. Информацията си руските медии базират на съобщение от естонското президентство. От канцеларията на Керсти Калюлайд съобщават, че българската делегация е в изолация в хотел.
По-късно и във Фейсбук страницата на президента на Естония излезе информация, че причина за отложената визита е изолация на Радев заради контакт със заразен. Ето и какво пише тя:
Срещата на върха на трите морски инициативи, които се проведоха вчера, може да се счита за успешна. Имахме време да поговорим много работни разговори с българския президент Румен Радев на място и Естония даде следващата среща на върха на България.
За съжаление трябваше да отменим официалното посещение на българския държавен глава, планирано за днес, защото вчера следобед се оказа, че президентът Радев е поддържал контакт с COVID-19 позитивен, преди да пристигне в Естония. След пристигането на информацията в Естония са взети всички необходими мерки и българската делегация изолира хотела. Затова държавният глава на България не е участвал във вчерашната вечеря с три морета. Говорих по телефона тази сутрин с президента Радев и се съгласих, че при тези обстоятелства отмяната на посещението е единствената правилна стъпка.
В същото време обаче от пресслужбата на Радев заявиха, че посещението му в Естония е прекъснато поради невъзможността да се изпълни изцяло планираната програма.
"Президентите на България и Естония проведоха телефонен разговор във вторник ... И двамата решиха да отложат официалното посещение на президента на България в Естония, поради усложнената обстановка от коронавирус и невъзможността да бъдат изпълнени всички елементи от предвидената програма." коментира ТАСС.
Радев пристигна в Естония в понеделник, 19 октомври за участие в срещата на Инициатива "Три морета", обединяваща 12 държави от Балтийско, Черно и Адриатическо море. Той обаче не е отишъл на вечерята за събитието в Талин.
„24 часа“ пиша по-рано, че президентът е бил контактен с новия шеф на ВВС ген.-майор Димитър Петров, който е заразен с коронавирус. Миналия петък той бе на празника на летците заедно с военния министър Красимир Каракачанов и началника на отбраната адмирал Евтим Евтимов, където ги посреща ген. Петров. Двамата вече са си направили PCR тестове и чакат резултати./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:29 Слави Василев, ПБ: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това
- 10:25 Диана Дамянова: Идеята на ПП, че разделени ще привличат нови избиратели, е направо смайваща
- 10:15 Киър Стармър освиркан на среща с еврейската общност
- 10:04 Добрин Иванов: Този път работодателите не бяхме поканени на откриването на НС
- 09:57 1 май - Ден на труда
- 09:54 Шефът на МАЕ: Светът е изправен пред най-голямата енергийна криза в историята си
- 09:48 150 години от подвига на Априлци
- 09:45 Бюджетът на Пентагона за 2027 г. не предвижда военно финансиране за Украйна