Експерти в Скопие: Македония греши, че няма да инвестира в АЕЦ “Белене”

България 21.01.2008 09:48

Македония като страна, която зависи от вноса на ток, прави грешка, че не участва в изграждането на АЕЦ “Белене”, смятат експерти. Ако инвестира в изграждането й, Македония може да купи част от тока, който ще се произвежда в централата и така че получава по-евтин ток по-дълго време. Ако стои настрана от изграждането, след това Македония ще плаща по пазарни, а не производствени цени за тока от АЕЦ “Белене”, казват експертите.

Неотдавна точно тази тема раздели македонското държавно ръководство. Тогава по информация на телевизия А 1 против е бил директорът на държавните електроцентрали Чингоски. /А 1 - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355