България 18.08.2021 11:10 Снимка: ДНЕС+
ДПС: Няма нужда от спешна актуализация на бюджета
Кратък разговор в ДПС е имало за актуализацията на бюджета.
"Нашите експерти смятат, че с настоящия бюджет може да се посрещнат всички нужди." Това заяви депутатът Рамадан Аталай в студиото на Нова телевизия. В ДПС обаче споделят и принципната позиция, че служебно правителство няма мандат да иска промяна в основен закон на държавата - този за бюджета, посочи още депутатът. На въпрос обаче как държавата ще посрещне трите кризи, които се задават, Аталай отговори с въпрос: "Кой доказва трите кризи?" и допълни, че политическите партии трябва да поемат отговорността си за тях, без да уточнява кои точно кризи има предвид.
Днес ДПС са поканени на втори консултации при държавния глава Румен Радев, а ДПС продължава да настоява на визията си, че на страната е необходимо програмно или експертно правителство, което да направи реформи, ненаправени и недовършени в последните 10-12 години.
"Този парламент не разполага с политиците, които да водят необходимия дебат", заяви Аталай. "Имаме политически формации, които за първи път са в парламента, но повече от 5 години са на сцената, пред обществото. Обществото им дава съответната енергия да поведат, защото първите 1-2 години след избори се правят болезнените реформи. Но тази формация не поема тази отговорност", коментира Аталай, макар и без да споменава името на формацията на Слави Трифонов.
На въпрос дали биха подкрепили тезата на "Демократична България" за програмно правителство с мандат до пролетта, Аталай заяви, че не е добре да се надпреварваме "чия е идеята" и авторството на такива идеи, защото от ДПС настояват от няколко години именно на това. Аталай отклони въпроса с обяснението, че е нужна програма, а в момента политическите партии дебатират "кой ще бъде по по най-...".
Ако ще поставяме рязка граница и разговорите започват с "ние няма да говорим с...", Аталай е песимист за съставяне на правителство и живот на 46-тия парламент и ще се отиде на следващи избори, които ще ни представят същата картина.
"Тогава отиваме на моя 11-ти мандат...", коментира Аталай, който в момента е в своя 9-ти мандат като депутат в 46-то Народно събрание.
Според него служебното правителство "в този си вид има доста пропуски", а и в този си вид и с тези министри има достатъчно пропуски и са направени неща, които не са възприети от избирателя. За съжаление трудно обаче може да се събере нужната енергия след провален първи мандат, обясни още Рамадан Аталай./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 12:36 Тръмп: ООН направи много малко за разрешаването на "катастрофата" между Русия и Украйна
- 12:31 Най-наказваните депутати през 2025 г.
- 12:28 Шофьор блъсна патрулка и полицай при опит за бягство в Горна Оряховица
- 12:23 Гражданите най-много се жалват при омбудсмана за проблеми с водата и парното
- 12:19 Папа Лъв XIV прати 100 000 порции пилешка супа на Украйна
- 12:14 Светослав Бенчев: Няма опасност бензинът да поскъпне
- 12:11 Зеленски след разговора с Тръмп: Имаме големи различия с Русия по въпроса за Донбас
- 12:03 72,9% от децата в Брюксел са с неевропейски произход